27 Mart 2013 Çarşamba

BAŞYAZICIOĞLU BOLU DAĞ EVLERİ   Adapazarı - Ankara D100 üzerinde bulunan Darıyeri Bakacak Köyü mevkisindeki müstakil villalardan oluşmaktadır. Köyün girişindeki yoldan aynı zamanda Fenerbahçe Topuk Yaylası tesislerine gidilmektedir.


   Ankara'ya 180 km İstanbul' a ise 225 km mesafede bulunan Başyazıcıoğlu Bolu Dağı Evleri projesi 110 dönüm arazi üzerine kurulmuş 96 adet villa ve sosyal tesisten oluşmaktadır.   Ven Mimarlık tarafından hazırlanan proje 1998-1999 yıllarında hayata geçirilmiştir.

   Proje bol miktarda ve sayısı çok fazla olan ağaçları ile dikkat çekiyor. Kayın, köknar, gürgen ve dağ çileği gibi her türlü ağaç ve bitki çeşidini görmek mümkün.


   Dört mevsim kullanılabilecek sitede yazın serin bir dağ havası kışın ise mükemel bir kar manzarası seyretme olanağına sahipsiniz.


   Büyük şehirlerin stres ve gürültüsünden uzakta fakat ana yola çok yakın olması nedeni her ulaşılabilecek bir konumda projelendirilmiş.
   Site içerisinde bulunan sosyal tesislerde yaz kış kullanabileceğiniz kapalı havuz, çocuk oyun alanı, tenis kortu, basketbol ve futbol sahalarından oluşmaktadır.